Pytania

Tandem w powietrzuCzy w przypadku niepogody impreza zostanie przesunięta lub odwołana?

Tak, to możliwe. Nie jesteśmy w stanie zamówić pogody. Muszą być odpowiednie warunki do latania. Jeżeli w sobotę pogoda się zepsuje (np. za silne wiatry), to mamy awaryjną możliwość wykonania lotów w niedzielę rano. Jeżeli również w niedzielę się nie uda, to niestety - latanie przepada. Niemniej jednak w ramach imprezy odbędą się wykłady i szkolenia w stawianiu skrzydła – powinny się one odbyć bez względu na warunki pogodowe.

Czy w przypadku nieodbycia lotów ze względów warunków pogodowych wpłacone pieniądze zostaną zwrócone?

Częściowo. Zgodnie z regulaminem, zwracamy 50 zł. Mamy zarezerwowane noclegi, wyżywienie, opłaconych instruktorów, opłaty za wynajem lotniska – musimy im zapłacić bez względu na warunki pogodowe. Więc bierzesz udział w imprezie na własne ryzyko finansowe.

Stawianie skrzydłaCo należy ze sobą zabrać?

Przede wszystkim należy ze sobą zabrać dobry humor oraz ogromną chęć przeżycia przygody i niezapomnianych wrażeń. W dalszej kolejności należy zabrać ze sobą strój sportowy (dresy), kurtkę przeciwwiatrową zapinaną pod szyję oraz buty sportowe, najlepiej trekingowe (usztywniające kostkę). Kiedy mamy piękny, wręcz upalny dzień, to na wysokości 200 metrów już odczuwa się chłód i wiatr.

Czy jest to bezpieczne? Jak wygląda ubezpieczenie?

Zapewniamy ubezpieczenie dla naszych uczestników. Skrzydła firmy JetStream posiadają aktualne przeglądy wykonywane przez specjalistyczne firmy. Piloci posiadają świadectwa kwalifikacji wydane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, które są niezbędne do wykonywania lotów. W sytuacji, gdy doświadczony pilot wykonuje lot na sprawnym sprzęcie ryzyko wypadku jest 100 razy mniejsze niż w przypadku przejazdu samochodem z np. Gdańska do Warszawy.

Jakie są przeciwwskazania zdrowotne?

Polecieć nie mogą osoby cierpiące na: epilepsję, choroby układu krążeniowo-oddechowego oraz osoby psychicznie chore. Innego rodzaju choroby, które mogłyby wpłynąć na stan zdrowia pasażera trzeba zgłosić pilotowi przed startem. Każdy kto dostąpi przyjemności lotu, przed jego wykonaniem, jest zobowiązany podpisać oświadczenie o stanie swojego zdrowia.

Lot nad plażą

Jak wygląda lot w tandemie?

Lot każdej osoby trwa około 20 minut – to wystarczająco dużo, aby poczuć się jak mewa. Loty będą odbywane na wysokości ok. 500-700 metrów. I można zabrać sprzęt foto-video po konsultacji z instruktorem.

Czy muszę zdjąć aparaty słuchowe?

Jak chcesz, nie musisz. Jednak każda osoba obowiązkowo będzie miała kask i lot na paralotni z aparatami słuchowymi w kasku może być niewygodny.

Czy zapewniacie dojazd np. z Gdyni na lotnisko i z powrotem?

Nie, nie zapewniamy. Do Borska należy dojechać we własnym zakresie.

Latanie na ziemi

Mam 16 lat, czy mogę latać?

Tak, możesz. Wymagana jest pisemna zgoda Twoich rodziców lub opiekunów prawnych. Minimalny wiek zgłoszeń jaki przyjmujemy to ukończone 13 lat i wzrost ok. 140 cm (wzrost umożliwiający bezpieczne zapięcie pasażera w uprzęży). I jesteś sam odpowiedzialny za siebie oraz za dojazd na lotnisko i powrót po imprezie.

Czy muszę być niesłyszący?

Nie, nie musisz. Niemniej jednak impreza jest skierowana dla osób niesłyszących. W przypadku wolnych miejsc i braku chętnych niesłyszących, możemy przyjąć osoby słyszące.